De Biasi kthen buzëqeshjen te ekipi i Alaves

21

Gianni De Biasi sot u prezantua te klubi më i ri, Deportivo Alaves.

Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë zhvilloi seancën e parë stërvitore me ekipin e tij të ri spanjoll.

Është publikuar një video ku shihet dita e parë e italianit me sekuenca të shkurtra. Ai duket në formë dhe menjëherë ka kthyer buzëqeshjen tek futbollistët e Alaves.

Kujtojmë se De Biasi e njeh në njëfarë mënyre ligën spanjolle, pasi ka qenë pjesë e Levantes