Astrologe Meri Shehu ka dhënë edhe për këtë muaj parashikimin e yjeve për çdo shenjë horoskopi. E ftuar tek “Rudina” ajo radhiti të 12 shenjat nga më pak e favorizuara tek ajo më e favorizuara për këtë muaj. Mirëpo shenja...
Është hedhur në internet një fotografi bizare, ku adoleshentja që shfaqet në të, duket sikur i ka dy fytyra. Në shikim të parë, gjithçka është në rregull, por nëse fokusoheni te pasqyra, mund ta vëreni se nuk i shihet koka. “Nuk...
Dikush e ka postuar një ngjarje që ka ndodhur në kufirin e Zvicrës ku protagonist ishte një shqiptar që kishte marrë me vete 9 kilogramë suxhuk. Ju sjellim më poshtë, rrëfimin e një shqiptari që jeton në gurbet i cili...
Lumturia. Është diçka që të gjithë e duam. Por çfarë është saktësisht lumturia? A mund ta përshkruajmë me një fjali? Nëse nuk jeni të sigurt për përcaktimin e saktë të lumturisë, nuk jeni të vetmit. Shumë filozofë kanë ide shumë...
1. “Varësisht nga ajo që janë, zakonet tona ose do të na bëjnë të mëdhenj, ose do të na thyejnë keqas. Ne bëhemi ajo gjë që bëjmë në mënyrë të përsëritur”. – Sean Covey 2. “Është më e lehtë të...
Njerëzit dhe kafshët shohin ëndrra. Ndërsa shumë njerëz nuk mund të kujtojnë ëndrrat e tyre në tërësinë e tyre, shumica prej nesh që i kujtojmë, mbajmë mend shumë pak. Është vlerësuar se njerëzit shpenzojnë rreth 2 orë ëndërrim në...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit