Qendra e LVV-së në Mitrovicë ka paralajmëruar se do të mbajë aktivitet kundër ndotjes së ambientit dhe ajrit në ora 13:00. Anëtari i kryesisë Arben Meholli ka publikuar foto nga pregaditja e këtij aksioni.

Barikada ne lagjen Iliridë

Barikadimi i trotuarit: Në një fotografi të dërguar nga një qytetar, shihet se si është bllokuar trotuari i një rruge nga zhavori  në lagjen Iliridë të Mitrovicës. Bllokimi i trotuarit i përngjan barikadave që më herët kanë qenë të vendosura...

Mirëmbajtja e tunelit

Ka një kohë që është paraqitur problemi i formimit të akujve në hyrje dhe dalje të tunelit.   Ky problem paraqiste rrezik për pjesëmarrësit në komunikacion pasiqë në qdokohë mund të binin copa të akujvë dhe të pësonte dikush, dje gjatë...

Ujërat e zeza në fshatin Frashër

Sistemi i kanalizimit i sapo vendosur në fshatin Frashër të Mitrovicës, është bër problem për banorët e këtij fshati. Disa fotografi të dërguara nga qytetarët tregojnë se si ujërat e zeza kanë dal në siperfaqe. Nuk ka shumë kohë që...

“Tjeterqysh” i bën thirrje komunës…

Iniciativa "Tjeterqysh" që vepron në komunën e Mitrovicës ka bërë një thirrje komunës së Mitrovicës në të cilën thuhet: Në adresë të grupit tonë kanë ardhur shumë raportime dhe shqetësime të qytetarëve që janë të kanosur nga përdorimi i mjeteve...

GTA-live në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një video që ka siguruar Mitrovicasot.com shihet se si shkelen rregullat e komunikacionit. Organet gjegjëse përveqse edhe pse prezente nuk ndërmarrin asgjë, ato veprojnë njëjt si shkelësit.
Liqeni artificial në Mitrovicë ka një problem të cilin nuk po i ndahet. Mbeturinat janë një problem që vazhdimisht po e përcjellë këtë Liqe, gjatë ditës së djeshme, disa qytetarë kanë dërguar disa fotografi që tregojnë se koshat e mbeturinave...

Parashikimi i motit per diten e sotme:

Gjatë ditës së sotme në qytetin tonë pritet të ketë mot me Diell, ku maksimalja do arrijë deri në 10 gradë C dhe minimalja 2 gradë.

I vjedhin armët në shtëpi

Një person raportoi në polici se disa persona të panjohur i vodhën disa stoli ari, një pushkë gjuetie dhe një revole.   Në raportin e policisë thuhet se u raportua për një rast vjedhje, të disa stolie ari, një pushkë gjuetie...

Ja si do jetë moti sot në Mitrovicë:

Sot në qytetin tonë do ketë mot me diell, ku maksimalja do arrijë në 11°C dhe minimalja -2°C.

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit