Ja si do jetë moti sot në Mitrovicë:

Sot në qytetin tonë do ketë mot me diell, ku maksimalja do arrijë në 11°C dhe minimalja -2°C.

Barikada ne lagjen Iliridë

Barikadimi i trotuarit: Në një fotografi të dërguar nga një qytetar, shihet se si është bllokuar trotuari i një rruge nga zhavori  në lagjen Iliridë të Mitrovicës. Bllokimi i trotuarit i përngjan barikadave që më herët kanë qenë të vendosura...
Shfaqja “Nëna dhe djali” tërhoqi shumë vëmendje pas ekspozimit plotësisht të gjoksit të aktores së njohur Ema Andrea e cila ishte protagoniste e veprës. Zhveshja e saj u komentua si  artistike, megjithatë pati edhe reagime të tjera e kryesisht në...
Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) në Maqedoni ka dënuar incidentet e mbrëmshme të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan dhe Pejë të Kosovës, ku tifogrupe dhe familjarë të “Grupit të Kumanovës” në shenjë proteste ndaj dënimit për të...
Në vazhdën e veprimeve aktive, Policia e Kosovës gjatë periudhës kohore njëmujore, konkretisht nga 2 tetor deri më 31 tetor ka realizuar aktivitetet e saja policore në fushën e parandalimit, po ashtu edhe në fushën operacionale në funksion të...

Ujërat e zeza në fshatin Frashër

Sistemi i kanalizimit i sapo vendosur në fshatin Frashër të Mitrovicës, është bër problem për banorët e këtij fshati. Disa fotografi të dërguara nga qytetarët tregojnë se si ujërat e zeza kanë dal në siperfaqe. Nuk ka shumë kohë që...
Qendra e LVV-së në Mitrovicë ka paralajmëruar se do të mbajë aktivitet kundër ndotjes së ambientit dhe ajrit në ora 13:00. Anëtari i kryesisë Arben Meholli ka publikuar foto nga pregaditja e këtij aksioni.

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në qytetin tonë pritet të ketë mot me vranësira, ku maksimalja do arrijë deri në 9 gradë C dhe minimalja -2 gradë C.
Opinionisti Sinan Kastrati ka komentur lidhur me Qeverinë e re të Kosovës, të krijuar nga koalicioni PANA në partneritet me Listën serbe. Kastrati në një shkrim të dërguar në redaksinë e gazetës “Bota sot”, ka thënë se “Kosova as në...

GTA-live në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një video që ka siguruar Mitrovicasot.com shihet se si shkelen rregullat e komunikacionit. Organet gjegjëse përveqse edhe pse prezente nuk ndërmarrin asgjë, ato veprojnë njëjt si shkelësit.

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit