Festat e Fundvitit në Mitrovicë (FOTO)

Zbukurimi i sheshit të qytetit të Mitrovës:

Misteret e Vdekjes së Astrit Deharit

Një vit pas vdekjes së Astrit Deharit vazhdojnë të mbeten dilema dhe paqartësi, hetimi është para përfundimit dhe një super-ekspertizë pritet të nisë. Pikërisht në ditën kur Qeveria e Kosovës kishte çuar në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin me Malin e...

Ujërat e zeza në fshatin Frashër

Sistemi i kanalizimit i sapo vendosur në fshatin Frashër të Mitrovicës, është bër problem për banorët e këtij fshati. Disa fotografi të dërguara nga qytetarët tregojnë se si ujërat e zeza kanë dal në siperfaqe. Nuk ka shumë kohë që...
Tre policë të autostradës janë dënuar sot me burg e gjobë nga Gjykata në Prizren. Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren shpalli sot aktgjykimin ndaj katër zyrtarëve policorë që akuzoheshin për marrje ryshfeti. Tre nga këta zyrtarë-...

“Tjeterqysh” i bën thirrje komunës…

Iniciativa "Tjeterqysh" që vepron në komunën e Mitrovicës ka bërë një thirrje komunës së Mitrovicës në të cilën thuhet: Në adresë të grupit tonë kanë ardhur shumë raportime dhe shqetësime të qytetarëve që janë të kanosur nga përdorimi i mjeteve...
Kur eshtrat dhe kafkat e 137 viktimave boshnjake të luftës u zhvarrosën në Shkëmbinjtë Koricani pranë Travnikut, tmerri i kësaj ngjarjeje la një shenjë të rëndë tek ata që morën pjesë në këtë proces. Një përzierje jeshileje të errët, të...
Mediat ruse kanë publikuar videot e para të marra në shtëpinë e dy personave të dyshuar si të përfshirë në kanibalizëm. Megjithëse ende nuk është provuar nga hetuesit, çifti dyshohet se kanë ngrënë 30 persona. Videoja nga dhoma ku jetonin “kanibalët”...
Në jug të Serbisë qendrore, për shembull, për 15 vitet e fundit, gjithçka që është serbe është blerë, është thënë në një tryezë të rrumbullakët dedikuar dialogut të brendshëm në Serbi, për Kosovën, të iniciuar nga presidenti serb Aleksandar...

GJATË JAVËS DO TË NGRITEN TEMPERATURAT

Gjatë javës do të ngriten temperaturat Sot gjatë ditës temperaturat në qytetin e Mitrovicës do të variojnë nga -3 gradë gjatë mëngjesit, deri në 9 gradë maksimalja. Moti do vazhdojë të rregullohet, e madje ditën e enjte temperaturat do të shënojnë...

Rita Ora shkon n’party pa sytjena(FOTO)

Rita Ora edhe njëherë ka goditur në shenjë Këngëtarja kosovare ka marrë pjesë në një mbrëmjen e bamirësisë “Samsung Charity Gala” në New York. Por, edhe këtu nuk ka ngurruar që të merr pak vendime të rrezikshme për modën e saj,...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit