Ramush Haradinaj, që nga marrja e postit të kryeministrit të vendit, nuk ka pohuar e as mohuar se do të pranojë marrëveshjen aktuale për demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Ai ka shkarkuar Komisionin Shtetëror të kryesuar nga Murat...
Nuk është hera e parë që shefi i operativës së Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Veriut, Zhelko Bojiq, përflitet për afërsitë e tij me kriminel serb të veriut. Dy fotografi të siguruara nga Gazeta Intro, dëshmojnë lidhjet...

GTA-live në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një video që ka siguruar Mitrovicasot.com shihet se si shkelen rregullat e komunikacionit. Organet gjegjëse përveqse edhe pse prezente nuk ndërmarrin asgjë, ato veprojnë njëjt si shkelësit.

GJATË JAVËS DO TË NGRITEN TEMPERATURAT

Gjatë javës do të ngriten temperaturat Sot gjatë ditës temperaturat në qytetin e Mitrovicës do të variojnë nga -3 gradë gjatë mëngjesit, deri në 9 gradë maksimalja. Moti do vazhdojë të rregullohet, e madje ditën e enjte temperaturat do të shënojnë...

Misteret e Vdekjes së Astrit Deharit

Një vit pas vdekjes së Astrit Deharit vazhdojnë të mbeten dilema dhe paqartësi, hetimi është para përfundimit dhe një super-ekspertizë pritet të nisë. Pikërisht në ditën kur Qeveria e Kosovës kishte çuar në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin me Malin e...
Një aksident komunikacioni, në të cilin janë përfshirë një veturë dhe një autobus i ri i Trafikut Urban, ka ndodhur rreth orës 16:30 në rrugën “Agim Ramadani”, afër Kuvendit të Kosovës. Sipas fotografive të siguruara nga Mitrovicasot.com shihet se si...
  Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka paralajmëruar rritjen e pagave nga viti i ardhshëm dhe skemës sociale, por jo dhe të pensioneve. Ai në një konferencë për media tha se rritja e pagave do të bëhet nga një janari dhe...
Mesfushori shqiptar Enis Bardhi, i cili përfaqëson ngjyrat e kombëtares maqedonase është duke kaluar një formë të shkëlqyer në kampionatin spanjoll me skuadrën e Levantes. 22-vjeçari së fundmi ka zgjuar interesin e dy klubeve prestigjoze të Europës, si Interi...
Tre policë të autostradës janë dënuar sot me burg e gjobë nga Gjykata në Prizren. Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren shpalli sot aktgjykimin ndaj katër zyrtarëve policorë që akuzoheshin për marrje ryshfeti. Tre nga këta zyrtarë-...
Në jug të Serbisë qendrore, për shembull, për 15 vitet e fundit, gjithçka që është serbe është blerë, është thënë në një tryezë të rrumbullakët dedikuar dialogut të brendshëm në Serbi, për Kosovën, të iniciuar nga presidenti serb Aleksandar...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit