Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në qytetin tonë pritet të ketë mot me vranësira, ku maksimalja do arrijë deri në 9 gradë C dhe minimalja -2 gradë C.

Festat e Fundvitit në Mitrovicë (FOTO)

Zbukurimi i sheshit të qytetit të Mitrovës:
Në jug të Serbisë qendrore, për shembull, për 15 vitet e fundit, gjithçka që është serbe është blerë, është thënë në një tryezë të rrumbullakët dedikuar dialogut të brendshëm në Serbi, për Kosovën, të iniciuar nga presidenti serb Aleksandar...
Në territorin e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit raportohet të kenë ndodhur 39 aksidente trafiku. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 13 aksidente kanë përfunduar me lëndime, ndërkaq 26 tjera vetëm me dëme materiale. Ndërkaq njësitet e policisë së trafikut...
Në vazhdën e veprimeve aktive, Policia e Kosovës gjatë periudhës kohore njëmujore, konkretisht nga 2 tetor deri më 31 tetor ka realizuar aktivitetet e saja policore në fushën e parandalimit, po ashtu edhe në fushën operacionale në funksion të...

Misteret e Vdekjes së Astrit Deharit

Një vit pas vdekjes së Astrit Deharit vazhdojnë të mbeten dilema dhe paqartësi, hetimi është para përfundimit dhe një super-ekspertizë pritet të nisë. Pikërisht në ditën kur Qeveria e Kosovës kishte çuar në Kuvend marrëveshjen për demarkacionin me Malin e...
Sipas IHK-së, në orët e hershme të ditës nëpër vise të ulëta do të ketë mjegull afatshkurtër si pasojë e ndryshimeve termike. “Në orët e para pritet të ketë riga lokale të intensitetit të dobët të cilat do të jenë...

Khloe Khan përvëluese. (FOTO)

Khloe Khan është bërë e njohur shumë sidomos nga postimet e saj në rrjetet sociale dhe pozat provokuese që ajo merr. Khloe nuk e ka aspak problem që t’i shfaqë “pikat” e saj më të forta nëpër fotografitë e saj...

Rita Ora shkon n’party pa sytjena(FOTO)

Rita Ora edhe njëherë ka goditur në shenjë Këngëtarja kosovare ka marrë pjesë në një mbrëmjen e bamirësisë “Samsung Charity Gala” në New York. Por, edhe këtu nuk ka ngurruar që të merr pak vendime të rrezikshme për modën e saj,...
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e mëngjesit kanë sekuestruar gati 65 kilogramë drogë të tipit marihuanë. Droga është gjetur në një veturë e cila drejtohej nga një shtetas i Shqipërisë. “Gjatë realizimit të kontrollit policor në automjetin...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit