Mirëmbajtja e tunelit

Ka një kohë që është paraqitur problemi i formimit të akujve në hyrje dhe dalje të tunelit.   Ky problem paraqiste rrezik për pjesëmarrësit në komunikacion pasiqë në qdokohë mund të binin copa të akujvë dhe të pësonte dikush, dje gjatë...
Astrologe Meri Shehu ka dhënë edhe për këtë muaj parashikimin e yjeve për çdo shenjë horoskopi. E ftuar tek “Rudina” ajo radhiti të 12 shenjat nga më pak e favorizuara tek ajo më e favorizuara për këtë muaj. Mirëpo shenja...
https://youtu.be/sLbzGCqYIuU Pjesëtarët e Grupit të Kumanovës u dënuan dje me 746 vjet burg në një proces të tensionuar gjyqësor në Shkup pas përleshjeve të majit të vitit 2015 që ndodhën në këtë qytet mes një grupi të shqiptarëve nga Maqedonia...

I vjedhin armët në shtëpi

Një person raportoi në polici se disa persona të panjohur i vodhën disa stoli ari, një pushkë gjuetie dhe një revole.   Në raportin e policisë thuhet se u raportua për një rast vjedhje, të disa stolie ari, një pushkë gjuetie...

Parashikimi i motit per diten e sotme:

Gjatë ditës së sotme në qytetin tonë pritet të ketë mot me Diell, ku maksimalja do arrijë deri në 10 gradë C dhe minimalja 2 gradë.
Mediat ruse kanë publikuar videot e para të marra në shtëpinë e dy personave të dyshuar si të përfshirë në kanibalizëm. Megjithëse ende nuk është provuar nga hetuesit, çifti dyshohet se kanë ngrënë 30 persona. Videoja nga dhoma ku jetonin “kanibalët”...
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për rinumërimin e 692 kutive të votimit nga komuna të ndryshme të Kosovës që kanë të bëjnë me zgjedhjet për Kuvende Komunale. Kjo u bë e ditur në mbledhjen e Komisionit Qendror Zgjedhor të...
Kandidati i PDK-së për Prizrenin, Shaqir Totaj ka replikuar në Magazina Lokale të Klan Kosovës, me kanidatin e VV-së, Mytahir Haskukaj rreth çështjes së shërbimeve shëndetësore. Totaj tha se arsyeja pse në Prishtinë marrin më shumë shërbime shëndetësore është se...

GTA-live në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një video që ka siguruar Mitrovicasot.com shihet se si shkelen rregullat e komunikacionit. Organet gjegjëse përveqse edhe pse prezente nuk ndërmarrin asgjë, ato veprojnë njëjt si shkelësit.

Vdes një Foshnje nga Mitrovica në QKUK

Vdes një Foshnje nga Mitrovica në QKUK Dje gjatë ditës një foshnje për shkak të problemeve që ka pasur pas lindjes nuk ka arritur të mbijetojë. Zyra për informim në QKUK ka njoftuar se fëmija 600 gramëshe ka lindur para kohe...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit