Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në qytetin tonë pritet të ketë mot me vranësira, ku maksimalja do arrijë deri në 9 gradë C dhe minimalja -2 gradë C.
Lëvizja VETËVENDOSJE! nëpërmjet një eventi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se të dielën në ora 15:00 në Prishtinë, do të marshoj në kërkim të drejtësisë për aktivistin e saj, Astrit Deharin. I cili vdiq në burg më 5...
Tre policë të autostradës janë dënuar sot me burg e gjobë nga Gjykata në Prizren. Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren shpalli sot aktgjykimin ndaj katër zyrtarëve policorë që akuzoheshin për marrje ryshfeti. Tre nga këta zyrtarë-...
Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) në Maqedoni ka dënuar incidentet e mbrëmshme të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan dhe Pejë të Kosovës, ku tifogrupe dhe familjarë të “Grupit të Kumanovës” në shenjë proteste ndaj dënimit për të...
Kur eshtrat dhe kafkat e 137 viktimave boshnjake të luftës u zhvarrosën në Shkëmbinjtë Koricani pranë Travnikut, tmerri i kësaj ngjarjeje la një shenjë të rëndë tek ata që morën pjesë në këtë proces. Një përzierje jeshileje të errët, të...
Sipas IHK-së, në orët e hershme të ditës nëpër vise të ulëta do të ketë mjegull afatshkurtër si pasojë e ndryshimeve termike. “Në orët e para pritet të ketë riga lokale të intensitetit të dobët të cilat do të jenë...
Në jug të Serbisë qendrore, për shembull, për 15 vitet e fundit, gjithçka që është serbe është blerë, është thënë në një tryezë të rrumbullakët dedikuar dialogut të brendshëm në Serbi, për Kosovën, të iniciuar nga presidenti serb Aleksandar...
Qendra e LVV-së në Mitrovicë ka paralajmëruar se do të mbajë aktivitet kundër ndotjes së ambientit dhe ajrit në ora 13:00. Anëtari i kryesisë Arben Meholli ka publikuar foto nga pregaditja e këtij aksioni.

Rita Ora shkon n’party pa sytjena(FOTO)

Rita Ora edhe njëherë ka goditur në shenjë Këngëtarja kosovare ka marrë pjesë në një mbrëmjen e bamirësisë “Samsung Charity Gala” në New York. Por, edhe këtu nuk ka ngurruar që të merr pak vendime të rrezikshme për modën e saj,...
Opinionisti Sinan Kastrati ka komentur lidhur me Qeverinë e re të Kosovës, të krijuar nga koalicioni PANA në partneritet me Listën serbe. Kastrati në një shkrim të dërguar në redaksinë e gazetës “Bota sot”, ka thënë se “Kosova as në...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit