Liqeni artificial në Mitrovicë ka një problem të cilin nuk po i ndahet. Mbeturinat janë një problem që vazhdimisht po e përcjellë këtë Liqe, gjatë ditës së djeshme, disa qytetarë kanë dërguar disa fotografi që tregojnë se koshat e mbeturinave...
Ramush Haradinaj, që nga marrja e postit të kryeministrit të vendit, nuk ka pohuar e as mohuar se do të pranojë marrëveshjen aktuale për demarkimin e kufirit me Malin e Zi. Ai ka shkarkuar Komisionin Shtetëror të kryesuar nga Murat...
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në orët e mëngjesit kanë sekuestruar gati 65 kilogramë drogë të tipit marihuanë. Droga është gjetur në një veturë e cila drejtohej nga një shtetas i Shqipërisë. “Gjatë realizimit të kontrollit policor në automjetin...
Mediat ruse kanë publikuar videot e para të marra në shtëpinë e dy personave të dyshuar si të përfshirë në kanibalizëm. Megjithëse ende nuk është provuar nga hetuesit, çifti dyshohet se kanë ngrënë 30 persona. Videoja nga dhoma ku jetonin “kanibalët”...

Barikada ne lagjen Iliridë

Barikadimi i trotuarit: Në një fotografi të dërguar nga një qytetar, shihet se si është bllokuar trotuari i një rruge nga zhavori  në lagjen Iliridë të Mitrovicës. Bllokimi i trotuarit i përngjan barikadave që më herët kanë qenë të vendosura...

Festat e Fundvitit në Mitrovicë (FOTO)

Zbukurimi i sheshit të qytetit të Mitrovës:
Sipas IHK-së, në orët e hershme të ditës nëpër vise të ulëta do të ketë mjegull afatshkurtër si pasojë e ndryshimeve termike. “Në orët e para pritet të ketë riga lokale të intensitetit të dobët të cilat do të jenë...

Rita Ora shkon n’party pa sytjena(FOTO)

Rita Ora edhe njëherë ka goditur në shenjë Këngëtarja kosovare ka marrë pjesë në një mbrëmjen e bamirësisë “Samsung Charity Gala” në New York. Por, edhe këtu nuk ka ngurruar që të merr pak vendime të rrezikshme për modën e saj,...
Ka filluar të mbahet protesta në Prishtinë për të kundërshtuar dënimin e Grupit “Kumanova” nga Gjykata në Shkup. Protestuesit me flamuj kombëtar dhe me këngën “Besa Besë” janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti”, ndërsa do të vazhdojnë deri para ambasadës...

“Tjeterqysh” i bën thirrje komunës…

Iniciativa "Tjeterqysh" që vepron në komunën e Mitrovicës ka bërë një thirrje komunës së Mitrovicës në të cilën thuhet: Në adresë të grupit tonë kanë ardhur shumë raportime dhe shqetësime të qytetarëve që janë të kanosur nga përdorimi i mjeteve...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit