Shfaqja “Nëna dhe djali” tërhoqi shumë vëmendje pas ekspozimit plotësisht të gjoksit të aktores së njohur Ema Andrea e cila ishte protagoniste e veprës. Zhveshja e saj u komentua si  artistike, megjithatë pati edhe reagime të tjera e kryesisht në...
https://youtu.be/sLbzGCqYIuU Pjesëtarët e Grupit të Kumanovës u dënuan dje me 746 vjet burg në një proces të tensionuar gjyqësor në Shkup pas përleshjeve të majit të vitit 2015 që ndodhën në këtë qytet mes një grupi të shqiptarëve nga Maqedonia...
Kur eshtrat dhe kafkat e 137 viktimave boshnjake të luftës u zhvarrosën në Shkëmbinjtë Koricani pranë Travnikut, tmerri i kësaj ngjarjeje la një shenjë të rëndë tek ata që morën pjesë në këtë proces. Një përzierje jeshileje të errët, të...
Astrologe Meri Shehu ka dhënë edhe për këtë muaj parashikimin e yjeve për çdo shenjë horoskopi. E ftuar tek “Rudina” ajo radhiti të 12 shenjat nga më pak e favorizuara tek ajo më e favorizuara për këtë muaj. Mirëpo shenja...
Ka munguar Neymar, por kjo nuk ka ndikuar aspak te skuadra pariziene. PSG ka siguruar fitoren e radhës në javën e 12-të të Ligue 1, duke mundur Angers me rezultatin e thellë 5-0, edhe pse luhej në transfertë. Pritej...
Lanzini ka zbutuar epërsinë  në 1-2 të Liverpoolit në minutën e 55, por vetëm një minutë me vonë Oxlade Chamberlain ka shtuar epërsinë në 1-3 për Liverpoolin
Një ditë përpara njëvjetorit të vdekjes së Astrit Deharit, prindërit e tij kanë folur për të gjitha dyshimet që kanë. Një ditë përpara se të bëhen një vit nga vdekja e Astit Deharit në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, prindërit...
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka marrë vendim që gjitha vendvotimet për zgjedhjet për kryetar të komunës së Parteshit të përsëriten zgjedhjet. Ky vendimi u morë në bazë të ankesës së kandidatit për kryetar të kësaj komune Nenad Cvetkoviq...
Një femër ka vdekur në mesditën e djeshme në Prishtinë. Në fshatin Bardhosh të Prishtinës  me datë gjatë ditës së djeshme një femër është dërguar pa shenja jete në ambulancën e fshatit, pasi që e njëjta nga bashkëshorti i saj,...
Tre policë të autostradës janë dënuar sot me burg e gjobë nga Gjykata në Prizren. Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren shpalli sot aktgjykimin ndaj katër zyrtarëve policorë që akuzoheshin për marrje ryshfeti. Tre nga këta zyrtarë-...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit