Lëvizja VETËVENDOSJE! nëpërmjet një eventi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se të dielën në ora 15:00 në Prishtinë, do të marshoj në kërkim të drejtësisë për aktivistin e saj, Astrit Deharin. I cili vdiq në burg më 5...
Opinionisti Sinan Kastrati ka komentur lidhur me Qeverinë e re të Kosovës, të krijuar nga koalicioni PANA në partneritet me Listën serbe. Kastrati në një shkrim të dërguar në redaksinë e gazetës “Bota sot”, ka thënë se “Kosova as në...
Tre policë të autostradës janë dënuar sot me burg e gjobë nga Gjykata në Prizren. Departamenti i Krimeve të Rënda të Gjykatës Themelore në Prizren shpalli sot aktgjykimin ndaj katër zyrtarëve policorë që akuzoheshin për marrje ryshfeti. Tre nga këta zyrtarë-...
Ish-roja i Burgut Qendror të Beogradit, Dragisha Blanusha, do të rigjykohet për dyshimet për rrëmbim të ish-presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq duke e dërguar atë në Gjykatën e Hagës në vitin 2001. Një gjykatë në Beograd të shtunën rrëzoi vendimin që...
Një aksident komunikacioni, në të cilin janë përfshirë një veturë dhe një autobus i ri i Trafikut Urban, ka ndodhur rreth orës 16:30 në rrugën “Agim Ramadani”, afër Kuvendit të Kosovës. Sipas fotografive të siguruara nga Mitrovicasot.com shihet se si...
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka marrë vendim që gjitha vendvotimet për zgjedhjet për kryetar të komunës së Parteshit të përsëriten zgjedhjet. Ky vendimi u morë në bazë të ankesës së kandidatit për kryetar të kësaj komune Nenad Cvetkoviq...
Mesfushori shqiptar Enis Bardhi, i cili përfaqëson ngjyrat e kombëtares maqedonase është duke kaluar një formë të shkëlqyer në kampionatin spanjoll me skuadrën e Levantes. 22-vjeçari së fundmi ka zgjuar interesin e dy klubeve prestigjoze të Europës, si Interi...

GTA-live në Fushë Kosovë (VIDEO)

Një video që ka siguruar Mitrovicasot.com shihet se si shkelen rregullat e komunikacionit. Organet gjegjëse përveqse edhe pse prezente nuk ndërmarrin asgjë, ato veprojnë njëjt si shkelësit.
Kryetari i PDK-së dhe kryetari i kuvendit Kadri Veseli, gjatë fushatës nëpër qytetin e Pejës me kandidaten e PDK-së për Pejën, Sabihe Shala, ka takuar qytetarë e sipërmarrës pejanë. Një ndalesë, ai e ka bërë edhe në një librari. Por...
Në vazhdën e veprimeve aktive, Policia e Kosovës gjatë periudhës kohore njëmujore, konkretisht nga 2 tetor deri më 31 tetor ka realizuar aktivitetet e saja policore në fushën e parandalimit, po ashtu edhe në fushën operacionale në funksion të...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit