Lëvizja VETËVENDOSJE! nëpërmjet një eventi në rrjetin social “Facebook” ka njoftuar se të dielën në ora 15:00 në Prishtinë, do të marshoj në kërkim të drejtësisë për aktivistin e saj, Astrit Deharin. I cili vdiq në burg më 5...
Mbrëmjen e kaluar tifo grupi “Skifterat” nga Gjilani kanë djegur flamurin maqedonas. Ky veprim u bë si kundërshtim në lidhje me dënimin e “Grupit të Kumanovës” nga shteti maqedon. https://koha.gjirafa.com/?video=djegia-e-flamurit-maqedonas-nga-skifterat-e-gjilanit Tifozëria ‘Plisat’ nga Prishtina sot po mbajnë një protestë përballë ambasadës...
Harry Kane beson se Tottenham Hotspur ka potencialin e duhur për të fituar garën më prestigjioze evropiane. Skuadra londineze e ‘demoloi’ Real Madrid-in në “Wembley” të mërkurën, duke e mundur me rezultat 3-1, për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër...
Sulejman Osmani i akuzuar në rastin e Kumanovës u dënua sot me burg të përjetshëm. Gjykatësi i lëndës Goran Boshevski gjatë leximit të vendimit tha se i akuzuari Sulejman Osmani për veprën penale organizatë terroriste dhe terrorizëm në asnjë rast...
Ka filluar të mbahet protesta në Prishtinë për të kundërshtuar dënimin e Grupit “Kumanova” nga Gjykata në Shkup. Protestuesit me flamuj kombëtar dhe me këngën “Besa Besë” janë mbledhur në sheshin “Zahir Pajaziti”, ndërsa do të vazhdojnë deri para ambasadës...
  Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka paralajmëruar rritjen e pagave nga viti i ardhshëm dhe skemës sociale, por jo dhe të pensioneve. Ai në një konferencë për media tha se rritja e pagave do të bëhet nga një janari dhe...
Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) në Maqedoni ka dënuar incidentet e mbrëmshme të djegies së flamurit maqedonas në Gjilan dhe Pejë të Kosovës, ku tifogrupe dhe familjarë të “Grupit të Kumanovës” në shenjë proteste ndaj dënimit për të...
Mesfushori shqiptar Enis Bardhi, i cili përfaqëson ngjyrat e kombëtares maqedonase është duke kaluar një formë të shkëlqyer në kampionatin spanjoll me skuadrën e Levantes. 22-vjeçari së fundmi ka zgjuar interesin e dy klubeve prestigjoze të Europës, si Interi...
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për rinumërimin e 692 kutive të votimit nga komuna të ndryshme të Kosovës që kanë të bëjnë me zgjedhjet për Kuvende Komunale. Kjo u bë e ditur në mbledhjen e Komisionit Qendror Zgjedhor të...
Një aksident komunikacioni, në të cilin janë përfshirë një veturë dhe një autobus i ri i Trafikut Urban, ka ndodhur rreth orës 16:30 në rrugën “Agim Ramadani”, afër Kuvendit të Kosovës. Sipas fotografive të siguruara nga Mitrovicasot.com shihet se si...

Mitrovica Sot në Facebook

3,571FansaPëlqeje

Publikimet e fundit