Dëshironi të fitoni sot bastore, atëherë luani këto lojë

Kush do të kryesojë tabelën e Premierligës pas javës së gjashtë? Paul Merson rikthehet me parashikimet e tij… Cilat skuadra do të fitojnë e cilat...

Ferguson zbulon katër blerjet e tij më të mira në histori

Sir Alex Ferguson ka bërë 27 vite karrierë si trajner i Manchester Unitedit, ndërsa ka zbuluar katër blerjet më të mira në histori të...

Lajmi më i keq për Zidane si trajner i Real Madridit

Zinedine Zidane është duke kaluar periudhën më të vështirë në detyrë si trajner i Real Madridit. Real Madrid nuk e ka filluar mirë sezonin e...

Nga Aristoteli, tek Kanti dhe Niçe: Ja se si filozofët e...

Lumturia. Është diçka që të gjithë e duam. Por çfarë është saktësisht lumturia? A mund ta përshkruajmë me një fjali? Nëse nuk jeni të sigurt...

17 thënie motivuese, për të frymëzuar zakone të mira për ju

1. “Varësisht nga ajo që janë, zakonet tona ose do të na bëjnë të mëdhenj, ose do të na thyejnë keqas. Ne bëhemi ajo...

Do të habiteni nga kuptimi që kanë këto ëndrra që shihni

Njerëzit dhe kafshët shohin ëndrra. Ndërsa shumë njerëz nuk mund të kujtojnë ëndrrat e tyre në tërësinë e tyre, shumica prej nesh që i...