Serbët: Shqiptarët me projekt ‘Okupimi i Nishit’, po blejnë gjithçka në...

Në jug të Serbisë qendrore, për shembull, për 15 vitet e fundit, gjithçka që është serbe është blerë, është thënë në një tryezë të...

Sinan Kajtazi edhe zyrtarisht si aktori më i miri për vitin...

Balerini dhe muzikanti kosovar, Sinan Kajtazi përmes një statusi në rrjetin e tij social Facebook ka treguar që sot zyrtarisht ka pranuar “Çmimin vjetor...

Shkenca: Shikimi i filmave horror ju djegë kalori njësoj sikurse të...

Nëse jeni në mesin e personave që iu pëlqejnë filmat e frikshëm, atëherë kemi disa lajme të mira për ju. Një studim i kryer nga...

39 aksidente trafiku në 24 orët e fundit

Në territorin e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit raportohet të kenë ndodhur 39 aksidente trafiku. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 13 aksidente kanë...

Operacioni “Stop drogave në shkolla”: gjenden armë dhe drogë, arrestohen edhe...

Në vazhdën e veprimeve aktive, Policia e Kosovës gjatë periudhës kohore njëmujore, konkretisht nga 2 tetor deri më 31 tetor ka realizuar aktivitetet e...

Dy mënyra për t’i trajtuar aknet në afat rekord

Nuk ka gjë më të keqe sesa të keni një fytyrë të mbuluar me pika të kuçe – diçka të cilat duket se shfaqen...